top of page

25. LISTOPADU 2015 - SHRNUTÍ:


Naše sedmé setkání jsme zahájili společně s paní doktorkou Kolářovou, abychom se společně domluvili na stanovišti pro perspektivu. Nakonec jsme také zkonzultovali rozpracované axonometrie.

Tento den jste odevzdali dokončené výstupy z landartu, které následně projdeme, vrátíme k předělání nepřijatelné a oznámkujeme.

Zadávali jsme úlohu, která bude na závěr vystavena na panelech. Zadání naleznete zde:


 

Domácí příprava:

 

1. Vybrat osobnost pro rozhovor a vlastnost z analyzovaného prostoru (více v zadání). Pracovní model či modely prostorového konceptu - pracujte ve variantách a především v modelech. Případné doplňující skici.

 

2. Analýza - pokračujte v zadaném viz. níže

  • studium historie díla a kontext doby (z hlediska krajinářské architektury), žádoucí je navštívit knihovny a nespokojit se jen s věcmi na webu - většina knihoven umožnuje skenování nebo focení na místě, tak si shromážděte studijní materiály.

  • Snažte se udělat si do skicáře vždy jednu stránku pro každý kompoziční nástroj, který jste v díle objevili, používejte formu jednoduchých schémat (např. symetrie - naznačíte osami do půdorysů, ale i do pohledů či perspektiv či fotek apod.)

  • Snažte se zamyslet nad tím, jak je Váš prostor členěn a jak jsou prostory vymezené, jaké mají vzájemné vztahy. Zamyslete se nad měřítkem prostorů vůči člověku.

  • Dokončete axonometrii a začněte pracovat na perspektivě

 

3. Raději se prosím na středu vybavte teplým oblečením, kdybychom začali s přípravou modelu prostoru 1:1 (možná si ho tuto středu začneme vyměřovat)

 

ZÁKLADY  KRAJINÁŘSKÉHO  NAVRHOVÁNÍ

bottom of page