top of page

18. LISTOPADU 2015 - SHRNUTÍ:


Naše šesté setkání jsme zahájili předložených výkresů k první úloze a jejich konzultací. Po obědě jsme si povídali o měřítku a následně si udělali krátká kompoziční cvičení týkající se obecných principů tvorby prostoru.

 

POZOR: 25.11. MÁME SRAZ JIŽ V 8:30! NA ZAČÁTEK DORAZÍ PANÍ DOKTORKA KOLÁŘOVÁ A DOMLUVÍME SE NA STANOVIŠTI PRO PERSPEKTIVU. PROSÍM, PŘIPRAVTE SI NÁVRHY, ODKUD JE POHLED NA VAŠI ZAHRADU/PARK NEJZAJÍMAVĚJŠÍ

 

Domácí příprava:

 

1. Připravit k odevzdání originály výkresů z úlohy landart. Obsah první strany zatím jen ve wordu (zatím nejde o grafiku, ale o obsah).

Připravit si na skicovací papír nebo jako koláž postavy do výkresů pro jasnost měřítka (nedávejte ale zatím přímo do originálů, ať si je nezkazíte)

 

2. Analýza - pokračujte v zadaném viz. níže

  • studium historie díla a kontext doby (z hlediska krajinářské architektury), žádoucí je navštívit knihovny a nespokojit se jen s věcmi na webu - většina knihoven umožnuje skenování nebo focení na místě, tak si shromážděte studijní materiály.

  • Snažte se udělat si do skicáře vždy jednu stránku pro každý kompoziční nástroj, který jste v díle objevili, používejte formu jednoduchých schémat (např. symetrie - naznačíte osami do půdorysů, ale i do pohledů či perspektiv či fotek apod.)

  • Promyslete, z jakého stanoviště je pohled na prostor charakteristický a zajímavý (viz. volba stanoviště pro perspektivu).

 

3. Připravit si pomůcky na další úlohu - budeme modelovat - budete potřebovat:

  • pravítko na řezání (kovové nebo normální, které odsoudíte k pomalejší či rychlejší smrti dle vaší šikovnosti)

  • malý odlamovací řezák (např. http://www.rc-zoom.cz/maly-odlamovaci-rezak-olfa-s/

  • lepidlo (chemoprén transparent)

  • vytištěný podklad - půdorysy v měřítku 1:100 (je na formátu A3) a 1:50 (je na formátu 50 x 50 cm) a jsou připraveny zde:

 

ZÁKLADY  KRAJINÁŘSKÉHO  NAVRHOVÁNÍ

bottom of page